След осминафиналите 4-те отбора се прибират заедно, Испания и Япония са опозорени: 1 от 7 наказателни удара

07-12-2022

Във фокус мач от 1/8-финалите на Световното първенство, който приключи в ранните часове на 7 декември пекинско време, Испания завърши наравно 0-0 с Мароко в рамките на 120 минути от редовното време и загуби с 0-3 от Мароко в изпълнение на дузпи. След като спечелиха Световната купа през 2010 г., те пропуснаха топ 8 на Световната купа три последователни пъти.

След като Испания отпадна, 4-те отбора в група Е, признатата смъртна група на това Световно първенство, също се прибраха колективно. След обявяването на жребия за това Световно първенство група Е се счита за призната група на смъртта. Има не само двамата шампиони на Световната купа Испания и Германия, но и мощният японски отбор от Азия и Коста Рика, силен отбор ветеран в Централна и Северна Америка.

В груповата фаза Германия, шампионът на Световното първенство през 2014 г., беше разстроен и пропусна сцената. Те бяха обърнати от Япония с 1-2. Въпреки че завършиха наравно с Испания и победиха Коста Рика, за да вкарат 4 точки, те все още бяха извън мача с голова разлика. Въпреки че Коста Рика победи Япония, тя беше извън кръга поради голяма загуба от Испания и Германия.

И Япония, и Испания, които се класираха заедно, срещнаха добри съперници, защото Белгия, вицешампионът на Световното първенство в група F, беше разстроен и пропусна квалификацията. Япония се изправя срещу Хърватия, а Испания предизвиква Мароко, като и двете имат добри шансове за победа. Но е жалко, че и двата отбора не успяха да решат битката в рамките на 120 минути и бяха насън в дузпите.

Сред тях японският отбор направи 1 от 4 наказателни удара, а Испания направи 0 от 3 наказателни удара още по-скандално. По този начин Япония и Испания си подадоха ръка, за да спрат осминафиналите. Група F стана и първата група, която се прибра колективно на това Световно първенство. Ескадронът на смъртта Най-накрая, наистина колективно"Мъртъв".

Вземете най-новата цена? Ще отговорим възможно най-бързо (в рамките на 12 часа)