Аржентина победи Хърватия с 3-0, за да се класира за финала

14-12-2022

Аржентина празнува победа

В ранната сутрин на 14-и, пекинско време, Световното първенство по футбол в Катар 2022 организира първия си полуфинал. Отборът на Аржентина победи Хърватия с 3:0 и се класира на финала. Аржентина отново стигна до финал на Световното първенство след 8 години.

Аржентина победи Хърватия

Отборът на Аржентина не беше нетърпелив да атакува в началото на този полуфинал, но чакаше възможност да контраатакува хърватския отбор на базата на солидна защита. В 33-ата минута Алварес заформи сам контраатака и бе съборен от противниковия вратар Ливакович. Реферът категорично отсъди дузпа. Меси го постигна за една нощ и създаде голмайсторския рекорд на Световното първенство в историята на аржентинския отбор. Този гол също се превърна в повратна точка в мача. Хърватия все още беше в шок. Аржентина увеличи предимството си след 5 минути. Това беше нова бърза контраатака след ъглов удар в защита. Алварес влезе докрай в наказателното поле. Хърватският защитник направи две кражби. Нито една от тях не беше успешна и топката най-накрая падна в краката на Алварес след непрекъснати ретури,

Отборът на Хърватия изпрати войски през втората част, но ефектът не беше добър. Напротив, контраатаката на аржентинците беше още по-впечатляваща. В 68-ата минута Меси се освободи от защитата на Гвадиол отдясно на наказателното поле и пусна топката в обърнат триъгълник. Алварес последва удар, за да подпечата победата. 22-годишната звезда, която игра за Манчестър Сити, отбеляза 4 гола на това Световно първенство и стана третият играч през този век, който отбелязва два пъти на полуфиналите на Световното първенство. Предишните два бяха Германия през 2014 г. Крос и Шюрле.

Виждайки, че хърватският тим е безсилен, те замениха основния Модрич в 80-ата минута. 37-годишният ветеран даде всичко за отбора и пътуването му на Световното първенство на практика приключи."Вълшебна флейта"заслужава уважението на всички любители на футбола.

Спечели всичките 5 полуфинала

Поражението на Аржентина от Хърватия позволи на отбора да запази рекорд - спечелване на всичките пет полуфинала на Световната купа и запазване на най-много влизания сред непобедени отбори. Петте времена са както следва: 6-1 Съединените щати през 1930 г.; 2-0 Белгия през 1986 г.; 4-3 Италия (дузпи) през 1990 г.; 4-2 Холандия (дузпи) през 2014 г.; 3-0 Хърватия през 2022 г.

Всъщност преди този мач не всички бяха оптимисти за Аржентина. Много фенове вярват, че Хърватия отново може да удържи Аржентина със своя упорит боен дух и дори да доведе мача до продължения и дузпи.

Но футболните топки са кръгли. Аржентина като цяло не срещна твърде много предизвикателства в този мач и лесно победи упоритата Хърватия. Според статистиката мачът на аржентинския отбор с 3:0 е най-голямата победа без допуснат гол в историята на полуфиналната фаза на Световното първенство.

Вземете най-новата цена? Ще отговорим възможно най-бързо (в рамките на 12 часа)