Къри 21+8+7 Клей беше изгонен, Букър победи Уориърс с 34 точки

26-10-2022

На 26 октомври, пекинско време, редовният сезон на НБА 2022-23 продължи и Финикс Сънс поставиха началото на основната битка с Голдън Стейт Уориърс у дома. След целия мач Сънс победиха Уориърс със 134-105 и спечелиха две поредни победи.

basketball

Обща статистика:

Специфичен резултат: 29-37, 37-35, 20-33, 19-29 (Войни отпред).

От страната на Слънцата Букър игра добре, отбелязвайки 34 точки, 2 борби, 7 асистенции и 3 отнети топки. Крис Пол също направи най-доброто представяне за сезона, като отбеляза 16 точки, 7 борби и 9 асистенции. Освен това Ейтън 16 точки, 14 борби и 4 асистенции, Микал Бриджис 17 точки, 6 борби, 2 асистенции и 2 блокади, Камерън Джонсън 9 точки и 5 борби, Лангдейл 17 точки, 7 борби и 2 блокади

От страната на Уориърс Къри беше в средна форма, отбелязвайки 21 точки, 7 борби и 8 асистенции. Освен това Уигинс 16 точки, 6 борби и 3 асистенции, Дрийм Чейсинг-Грийн 14 точки, 8 борби, 5 асистенции и 3 отнети топки, Уайзман 12 точки, 3 борби и 2 блокади, Пул 17 точки и 5 асистенции, Моузес Мууди 13 точки , 3 борби и 3 кап. Клей Томпсън вкара само 2 точки и беше изгонен за два технически фаула в третата четвърт, защото не беше спокоен.

Резюме на играта:

През първата четвърт Клей нахрани тортата и гони мечтата - Грийн вкара, Уигинс също вкара тройка и Уориърс поведоха. Но скоро Айтън се преобърна и скочи в мрежата, а слънцето отвърна. След това Къри направи скок 2+1, а Уигинс също удари скок. Но от страна на Слънцата Пол се почувства много рано и неговата тройка влезе в мрежата, за да помогне на Слънцата да захапят резултата. След 4 минути игра инерцията на Слънцата постепенно се набра и Букеле отправи последователни външни удари, докарвайки отбора до кулминацията 12-0. До средата на този раздел разликата се разшири до двуцифрени числа. Въпреки това, в последната част на тази четвърт, двете страни започнаха ротацията, Мууди и Пул се изправиха и отбелязаха тройки една след друга, а Уориърс отново затвориха резултата. В края на това тримесечие, Крейг направи тройка, за да предизвика нова вълна от атаки на Сънс, а Уайзман направи забивка и вкара. След единствената четвърт Уориърс временно изоставаха с 29-37.

През втората четвърт Пуул продължи с огненото си докосване. Той направи два пробива и удари кроше, което се обърна, като лично той отбеляза 12 точки. От страна на Слънцата, резервният вътрешен човек Лангдейл също изигра доста светлината на прожекторите. Той можеше да вкара тройки и да направи 2 от 2 фаул наказателни удара. В средата на тази част двете страни се върнаха към стартовия състав и Слънцата продължиха да поддържат леко предимство. Букър и Ейтън отбелязаха двуцифрен брой голове, но в последната част на тази част Къри също намери усещането да удря тройки подред. Пол също направи стабилна стрелба за три точки. След полувремето Слънцата продължиха да водят със 72-66.

След като смениха страните и се биеха отново, Warriors бяха много агресивни в преследването на точки. Три четвърти до 8 минути и 44 секунди, мечтаното преследване е успешно и разликата в точките се връща на 3 точки. Но след това резервният скок на Букър успя да спре кървенето за слънцето. След това Букър се изправи срещу Клей в редица и постепенно се ядоса в ожесточената конфронтация. В средата на тази част двамата получиха технически фалове заради словесната си битка, а Клей беше изгонен от игра заради бърборенето си. След като Клей излезе, нападението и защитата на Уориърс бяха очевидно засегнати. Слънцата се възползваха от възможността да поставят нова кулминация. В последната част на тази четвърт Букър направи скок и наказателни удари. Лангдейл отбеляза 2+1 и отбеляза двуцифрен резултат. Пул вкара наказателно хвърляне,

В края на четвъртината Уориърс все още се опитваха да контраатакуват, Къри направи удържане и разликата в точките се върна на 14 точки в средата на четвъртината. След това обаче Букър вкара мрежата с тройка и вкара 30-ата точка в мача. Лангдейл продължи да играе ролята на резервния Рейдърс, за да вкарва фаул наказателни удари и разликата се върна на 19 точки. След това Уориърс поведоха в смяната на титуляра и мачът навлезе във време за боклук. В крайна сметка, след края на играта, Сънс победиха Уориърс със 134-105 и спечелиха две поредни победи.