Германия печели и все още е елиминирана, като не успява да се класира за две последователни групи на Световното първенство

02-12-2022

В ранните часове на 2 декември пекинско време приключи последният кръг от група Е на Мондиал 2022 в Катар. Германия, четирикратният шампион на Световната купа, веднъж изостана с 1-2, вкара 3 поредни гола и победи Коста Рика с 4-2. Въпреки това, поради друга игра в същата група, японският отбор победи испанския отбор. Отборът на Германия и Испания имаха 4 точки. Заради липсата на голова разлика те се наредиха на трето място в групата.

Отборът на Германия със само 1 точка в двата кръга е най-неблагоприятният отбор в група Е. В този мач"Германска колесница"ще трябва да гледа на Испания и Япония с предпоставката да победи отбора на Коста Рика и да се стреми към повече голова разлика. Резултатът на отбора може да определи дали групата ще се класира. За разлика от тях, отборът на Коста Рика, който вече има 3 точки в актива си, ще заключи място в квалификациите в групата, ако успее да победи отбора на Германия в този мач.

Германският треньор Флик формира формация 4231. Кимих, който преди беше основен дефанзивен полузащитник, се завърна на десния бек, когато дебютира в Байерн Мюнхен. Неговите съотборници в Байерн Грецка и Гюндоган Партньор дефанзивен полузащитник. В офанзивен край Мюлер действа като единствен нападател, зад него са трима атакуващи нападатели Сане, Мусиала и Гнабри с изключителна скорост и техника. Заслужава да се отбележи, че това е 19-ият път, в който германският вратар Нойер играе на Световно първенство. Той също така надмина легендарния бразилски вратар Тафарел, за да стане вратарят с най-много изяви на Световното първенство.

След откриването немският отбор прибягна до потискащ стил на игра. Халфовете активно натискаха държача на топката на съперника и контраатакуваха на място след открадната топка. Мусиала завърши удара още във втората минута, но за съжаление той бе решен от противниковия вратар Навас. В 10-ата минута германският отбор изигра проста комбинация от странична и централна тактика. Крайният защитник Раум центрира, а Гнабри разтърси глава в наказателното поле и отбеляза за 1:0.

След допуснатия гол отборът на Коста Рика засили и пресата в халфовата линия и разчиташе на два пробива от крилото, за да създаде заплахи. Защитната линия на германците е висока и мощна и те не се страхуват от долния пас на съперника, което също значително намалява офанзивната ефективност на отбора на Коста Рика.

Това е играта, 39-годишната френска жена съдия Стефани Фрапал, като първата жена съдия в историята на Световното първенство за мъже, нарече играта. Тя обърна голямо внимание на поддържането на плавността на играта след отварянето и не прекаляваше. Отсъжда се фаул и играта се спира. Виждайки, че наказателната скала на рефера не е строга, немският отбор засили физическата саморазправа и образува обсада пред противниковото наказателно поле. Мушала и Гнабри пропуснаха един след друг добри удари в наказателното поле. Преди края на първото полувреме отборът на Коста Рика пусна прекрасен пас от задното поле, удар от воле на Фулър в наказателното поле бе блокиран от Нойер и германците се измъкнаха. През цялото първо полувреме германският отбор имаше висока степен на притежание на топката от 69%,

През второто полувреме немският тим дълго време не успя да увеличи резултата. Фрик смени халфа Гюндоган с центъра Фил Крюгер и атакува с всички сили. В 58-ата минута отборът на Коста Рика направи класическа контраатака, а Техеда изравни резултата с допълнителен удар пред вратата за 1:1. След като получиха топката, немският отбор натисна дъската. Мушала и Рюдигер имаха три последователни удара, отхвърлени от гредата в рамките на 8 минути.

Докато германските фенове все още въздишаха по отбора, отборът на Коста Рика отново отбеляза! В 70-ата минута тимът на Коста Рика направи пас отстрани. След като няколко високи играчи последователно отправиха топката с глава, Варгас вкара гол в мелето пред вратата 2 на 1. След 3 минути влезлият от резервната скамейка Хаверц изравни за немския отбор. Резултатът е 2 на 2. В 76-ата минута Навас спаси удар на Фил Крюгер отблизо.

Немският отбор не се отказа от усилията си. В 85-ата минута, след като Гнабри подаде топката, Хавертс се втурна към вратата, прониза и вкара, а германският отбор отново поведе с 3:2. В добавеното време Сане асистира на Фил Крюгер за увеличаване на резултата 4-2.

След като отборът на Япония победи Испания с 2-1 в друг мач от същата група, тимът на Германия, който спечели с 4-2, отбеляза 4 точки и 1 гол разлика, класирайки се с 4 точки, но 6 гола разлика. След отбора на Испания те се наредиха на трето място в групата и пропуснаха осминафиналите.

Вземете най-новата цена? Ще отговорим възможно най-бързо (в рамките на 12 часа)