Кейн вкара първия гол, Англия победи Сенегал и се класира за четвъртфиналите

05-12-2022

Chinanews.с, 5 декември. На 5 декември пекинско време Световната купа в Катар постави началото на четвъртия четвъртфинал. Срещу малко по-слабия отбор на Сенегал, отборът на Англия победи съперника си с 3:0 и влезе на четвъртфиналите на две поредни световни първенства. Те ще се изправят срещу защитаващия шампиона Франция на четвъртфиналите.

На 4 декември местно време продължиха 1/8-финалите на Световното първенство по футбол в Катар 2022, като мачът между Англия и Сенегал даде официален старт. Картината показва момента, в който английският играч Хендерсън отбелязва гол

Отборът на Англия не беше предизвикан много от опонентите си в груповата фаза и се класира за осминафиналите с непобеден рекорд. Техните съперници на четвъртфиналите, Сенегал, показаха по-голяма издръжливост за излизане от група А в отсъствието на топ звездата Мане. Конфронтацията между двата отбора е по-скоро състезание между талант и отбор.

В 22-ата минута Брайе ​​Диа получи центриране от съотборника си отдясно и отправи удар към вратата в наказателното поле, който бе блокиран от бранителя. Исмаила Сар стреля високо отблизо. В 31-ата минута Исмаила Сар нахлу отляво и пусна извеждащ пас. Брей Диа стреля от воле от малък ъгъл отляво на наказателното поле и бе спасен от Пикфорд.

В 37-ата минута Хари Кейн проби отляво, Белингам чукна отляво на наказателното поле, Хендерсън заобиколи вратата и бутна вратата от центъра, а Англия поведе с 1:0. В добавеното време на първата част Белингам пусна директен пас от халфа. Фодън задържа топката и я подаде директно на непокрития Кейн. Хари Кейн стреля от воле от дясната страна на наказателното поле и отбеляза за 2:0.

На 4 декември местно време продължиха 1/8-финалите на Световното първенство по футбол в Катар 2022, като мачът между Англия и Сенегал даде официален старт. Картината показва английския играч Кейн, който отбелязва първия си гол на това Световно първенство

В 55-ата минута Кейн проби с топката от предната част на наказателното поле и тичаше центриране по диагонал. След като получи топката, Сака нахлу в наказателното поле и стреля от воле високо отдясно. В 57-ата минута Фодън проби с топката отляво в предното поле, след което центрира топката ниско и точно в наказателното поле. Сака заобиколи и бутна вратата.

В крайна сметка отборът на Англия победи Сенегал с 3 попадения и влезе на четвъртфиналите на две поредни световни първенства. Съперник на четвъртфиналите на "трите лъва" ще бъде отборът на Франция, воден от Мбапе. Класическият"Британско-френска война"ще се проведе отново на Световното първенство.

Вземете най-новата цена? Ще отговорим възможно най-бързо (в рамките на 12 часа)