Меси пропусна! Аржентина победи Полша с 2:0 и се класира за осминафиналите

01-12-2022

В 3:00 сутринта на 1 декември пекинско време на стадион 974 се проведе мачът между Полша и Аржентина от група C на мача от групите на световното първенство в Катар. С головете на Макалистър и Алварес Аржентина победи Полша с 2-0, натрупайки 6 точки от две победи и една загуба, класирайки се на първо място в групата, а Полша се класира на второ място в групата.

Аржентина направи корекции в стартовия състав. Алварес излезе напред в предната линия, започнаха Меси и Ди Мария. На полузащитника партнираха Макалистър, Енцо Фернандес и ДеПол. Защитниците Акуна и Орта Менди, Ромеро и Молина образуват задна четворка, а Дамян Мартинес пази вратата.

Полша също коригира стартовия си състав, като Свидерски и Левандовски си партнират като двойни нападатели. Зелински води халфовата линия с Шчесни на вратата.

В началото на мача темпото и на двете страни не беше бързо. В 7-ата минута Меси се освободи от топката в предното поле и изпълни нисък удар. Шчесни падна на земята и прегърна топката.

В 10-ата минута Меси дриблира извън пътя на защитника и стреля от малък ъгъл, който бе спасен от Шчесни от дънната линия. В 16-ата минута Меси направи дълъг пас от центъра, а Акуня получи топката и се освободи от защитника и не уцели целта.

Аржентина контролираше твърдо ритъма, а Полша разчиташе основно на сетови удари и ъглови удари, за да създаде заплаха. В 27-ата минута Аржентина направи пробив от фланга и пусна топката в обърнат триъгълник. След като Алварес последва удара и беше блокиран, Акуна го последва с удар от воле и се измъкна. В 29-ата минута Полша пусна топката напред, а Свидерски не изоставаше от вратата и не успя да я грабне.

В 35-ата минута аржентинският халф напредна, Макалистър премина, Алварес нахлу в наказателното поле, след като получи топката и стреля директно, топката беше блокирана от Шчесни, Меси продължи с глава и срещна Шчесни. След сблъсъка реферът отсъди, че Шчесни е фаул след преглед на ВАР, а аржентинският отбор спечели дузпа.

Меси изпълни дузпата, а Шчесни застана пред голлинията. След съдийския сигнал Меси изтича и стреля, Шчесни протегна ръка, за да спаси дузпата и резултатът остана 0:0. Шчесни спаси дузпа за втори път на Световното първенство.

Впоследствие Алварес и Дима реализираха последователни удари, като и двата бяха спасени от Шчесни. През първото полувреме Шчесни се представи страхотно, като спаси 7 удара на Аржентина и добави наказателен удар. Двете страни завършиха наравно 0-0.

В началото на второто полувреме отборът на Полша направи смени, а на сцената се появиха Скурахи и Камински, които възнамеряваха да засилят офанзивата си отстрани.

В 46-ата минута отборът на Аржентина прехвърли топката отстрани. Ди Мария и Молина направиха непрекъснати пропуски. Молина направи пас от дънната линия. врата. Аржентина вкара светкавичен гол и поведе с 1:0 на Полша.

След като резултатът беше пренаписан, полският отбор все още търсеше начини да атакува на височина. В 49-ата минута отборът на Полша изпълни свободен удар, а Глик прати топката леко встрани с глава. В 58-ата минута аржентинците направиха смяна, Ди Мария и Акуна замениха, а Паредес и Талиафико играха.

В 60-ата минута Меси направи дълъг пас и отклони топката към вкарващия се от крилото Талиафико. Талиафико пусна пас, а Макалистър продължи с удара и бе спасен от Шчесни. В 63-ата минута Полша сгреши при подаването на топката в задното поле. След като открадна топката, Меси продължи напред с топката.

В 67-ата минута, след като Аржентина направи последователни странични пасове, след като Енцо Фернандес натисна напред, Алварес получи топката и се освободи от защитата, след което стреля в далечния ъгъл. Въпреки че Шчесни докосна топката, тя все пак влетя в мрежата. Аржентина 2-0 Полша, разширен резултат.

Аржентина продължи да атакува, Енцо Фернандес пресече наказателното поле, Меси продължи с натиска и бе блокиран от Шчесни. Полският отбор продължи да прави смени, като Янежчик замени Берешински. В 72-ата минута Меси получи топката и подаде. След като Алварес изведе топката в наказателното поле, той удари горния ъгъл на вратата и топката срещна страничната мрежа. Аржентинският отбор направи смени, като замени Енцо Фернандес и Алварес с Песела и Лаутаро Мартинес.

В 83-ата минута двете страни продължиха със смени. Полша замени Креховяк с Пиантек, а Аржентина замени Макалистър с Алмада. В 85-ата минута Кивиол сбърка при връщането на топката. След като Лаутаро Мартинес нахлу сам в наказателното поле, той нацели вратата встрани от вратата.

Навлизайки в добавеното време, Аржентина се раздели, Талиафико продължи с удара от лоб и беше спасен от Шчесни. В петата минута на добавеното време Меси задържа топката в средата, а Левандовски събори Меси след фаул.

В крайна сметка Аржентина победи Полша с 2:0 и първият в групата с 6 точки продължи към елиминациите. В елиминационния кръг ще се изправи срещу Австралия, втората в група D. Полша натрупа 4 точки и победи Мексико, за да продължи към елиминационния кръг с предимство в головата разлика. Те ще се изправят срещу най-добрия френски отбор в група D.

Вземете най-новата цена? Ще отговорим възможно най-бързо (в рамките на 12 часа)