Отворете черната врата! 0-2! Домакинът на световното падна, родиха се 3 големи срама, треньорът ядосан + трудно се класира

21-11-2022

Мачът на откриването на Мондиал 2022 започна, а домакинът Катар спечели с 0-2 у дома. През 1992 г. отборът домакин на световното първенство играе срещу мъжкия футболен отбор на Еквадор. След състезанието на пълен корт отборът на Катар за първи път се натъкна на отваряне. Катар се изправи срещу Еквадор за четвърти път и загуби най-много. В същото време Катар допусна първо поражение от пет мача на този Мондиал и постави рекорд от три унижения. Треньорът на Катар ръкомаха гневно, когато видя, че отборът му губи!

За да бъде домакин на това Световно първенство, Катар не изпитва недостиг на пари, като харчи до 220 милиарда щатски долара. От гледна точка на инвестициите отборът на Катар отдава голямо значение на Световното първенство. Следователно тази азиатска мощна компания определено ще даде всичко от себе си за първата игра. Поглеждайки назад към историята, от 1930 г., в 92-годишната история, домакинът на Световното първенство никога не е губил в първия мач. Следователно Катар всъщност е под голям натиск. Разбира се, отборът на Еквадор в никакъв случай не е слаб отбор. В ранглистата на ФИФА този отбор е 44-ти, което е по-високо от 50-то място на отбора на Катар. Освен това Еквадор е непобеден в 7 поредни мача, докато Катар е непобеден в 5 мача. печеля. Следователно има основание да се смята, че това е тясна конкуренция.

Първото участие на Катар в квалификациите за Световно първенство беше през 1977 г., а сега, 45 години по-късно, отборът най-накрая се появява на Световното първенство като домакин, всъщност нетърпелив да отбележи исторически начален гол в първия си мач и да спечели историческа първа победа.

И двете страни бяха активни в играта. На 2 минути и 43 секунди Валенсия отбеляза гол пред вратата. След това празнува бурно и коленичи да се моли. Италианският съдия обаче отмени гола, тъй като беше предадена VAR Prompt, съдията най-накрая първо определи тази засада. Въпреки че голът бе издухан, офанзивата на гостите беше много яростна. В 16-ата минута, възползвайки се от трудно спечелена дузпа, Валенсия вкара дузпа през нощта и помогна на отбора да поведе. В този случай първото място на Катар на Световното първенство пристига.

В последвалия мач играчите на Катар изглеждаха леко нервни и не се представиха според очакванията. В 31-ата минута домакините отново допуснаха топката. Катар не успя да удържи ефективно центриране на съперника от фланга. Валенсия отбеляза с глава в наказателното поле и вкара гол. втора специалност. Резултатът стана 2-0. Началото на отбора на Еквадор беше много мечтателно. Камерата се обърна към трибуните. Много фенове на домакините показаха разочарование, а феновете на Катар директно закриха лицата си и не издържаха да продължат да гледат мача.

В 60-ата минута на мача Пресиадо се контузи и падна на земята. Лекарят на отбора влезе да го лекува. Играчите дойдоха до страничните линии и играта продължи. Играчите на Катар бяха малко притеснени, а феновете го освиркваха. В 62-ата минута Катар получи шанс и центрира отляво към вратата. Офанзивният футболист стрелна с глава, но за съжаление топката се размина.

В 73-ата минута отборът на Еквадор изпълни свободен удар отляво, шутира топката към вратата, а защитник изби. Две минути по-късно Афиф отправи далечен удар извън наказателното поле, но много високо. В крайна сметка отборът на Катар загуби, резултатът беше 0-2 и квалификациите бяха прекратени!

Вземете най-новата цена? Ще отговорим възможно най-бързо (в рамките на 12 часа)