Купа на Франция - Меси пропуска Рамос, за да вкара + да изпрати точки, Париж 1-2 Марсилия пропуска топ 8

09-02-2023

В 4:10 сутринта на 9 февруари пекинско време продължи 1/8-финалите за Купата на Франция за сезон 22/23. На стадион "Велодром" Пари Сен Жермен загуби с 1:2 като гост Марсилия и пропусна четвъртфиналите. Санчес откри резултата с удар от дузпа на Рамос, който изравни за Пари, а Малиновски отбеляза победния гол за Марсилия.

Мбапе примирие поради контузия, Неймар се завърна след контузия, а Верати се завърна, след като отмени наказанието. В 3-ата минута Ашраф се натъкна на насочена топка в наказателното поле и реферът отказа да свири дузпа. В 4-ата минута Неймар отправи директен пас от халфовата линия. Нуно Мендеш стреля с левия крак отляво на наказателното поле и бе спасен като по чудо от Пол Лопес. В 6-ата минута Юндале стреля енергично с левия крак от дясната страна на дъгата в наказателното поле, а Донарума с една ръка изби топката от напречната греда. В 21-та минута Колашинац стреля с левия крак отляво на наказателното поле, а топката мина леко в далечната греда. В 25-ата минута Гуендузи стреля от воле с десния крак от горната част на наказателното поле, а Рамос блокира топката от долната линия.

В 29-ата минута Рамос събори Юндале отзад в наказателното поле, а реферът свири наказателен удар. Алексис Санчес подмами Донарума и с десния си крак бутна топката в долния десен ъгъл. 1-0, Марсилия откри резултата!

В 38-ата минута Меси изпълни свободен удар с левия крак от горната граница на наказателното поле. Топката заобиколи стената и леко се размина с близката греда. Минута по-късно Неймар отправи нисък удар с десния крак от горната част на наказателното поле, а топката срещна далечната греда и се отби обратно в полето. В 45-та минута Меси отправи нисък удар с десния крак от дясната страна на наказателното поле, а топката след пречупване плъзна покрай вратата. Във втората минута на добавеното време на първата част Неймар пусна пас от левия ъгъл, а Рамос се разписа с глава. 1-1, Париж изравни резултата!

В 58-ата минута натискане с десния крак на Алексис Санчес от дясната страна на наказателното поле бе блокирано, а Малиновски, изпълнен с левия крак от дъгата на наказателното поле, проби вратата. 2-1, Марсилия отново води! В 80-та минута Неймар проби през центъра и отбеляза гол. Меси потърка левия си крак в средата на наказателното поле и стреля леко над гредата. В 92-та минута Нуно Мендеш направи пас отляво. Топката се удари в напречната греда и се върна в полето. Рамос отбеляза с глава в наказателното поле, но първо беше в засада. В крайна сметка Париж загуби с 1-2 от Марсилия и пропусна промоцията в топ 8 на Купата на Франция.

Състави и за двете страни:

Марсилия (3-4-3): 1-Пол Лопес/2-Мбемба, 4-Жигот, 3-Коласинак (63'12-Карборе)/9-Юндел (86'14-Онаси), 5-Лонгие, 8- Верту, 7-Клаус/6-Гендузи, 10-Алексис Санчес (90'15-Виктор Витини Азия), 11-Малиновски

Пари Сен Жермен (4-1-3-2): 1-Донарума/2-Ашраф, 5-Маркиньос, 4-Рамос, 3-Нуно Мендеш/9- Данило Перейра (63'19-Заир Емери)/8- Фабиан Руис, 7-Витиня (63'15-Екитик), 6-Вила Тай (76'18-Солер)/10-Меси, 11-Неймар

Вземете най-новата цена? Ще отговорим възможно най-бързо (в рамките на 12 часа)