Надал помете 18-годишната звезда и лесно напредна, златното цвете на тениса в Китай загуби с 1 до 12

06-05-2021

На 6 май по пекинско време Мадридският турнир по тенис продължава. На четвъртфиналите за сингъл при жените първият в света Бати победи Квитова и спечели 15 поредни победи на глинести кортове и за пореден път проби в полуфиналите. Останалите три полуфинала принадлежаха на Бардоза, Павлюченкова, Сабаленка. На четвъртфиналите на двойки при жените китайката Джинхуа Сю Ифан / Джан Шуай бяха победени с 1-6, 0-6. На сингъл за мъже Надал загуби само 3 мача в дебюта си, като спечели доста красиво.

tennis machine

Фокусът на този игрален ден очевидно е Бати срещу Квитова, което е директен диалог между топ семето и трикратния шампион. В резултат Бати беше по-добър или по-добър на терена. Тя победи с No 9 семе и шампионка от Големия шлем Квитова с 6-1, 3-6, 6-3. През този сезон тя игра десет пъти срещу световната ранглиста. Топ 20 играчи продължават да печелят. Освен това Бати спечели 15 поредни победи на терена с клей и достигна четвъртата четвърт от турнира за жени на сингъл за четвърти път през този сезон.

tennis equipment

Барти ще играе срещу Бардоса на полуфиналите. Последният се появи на уайлд кард, но мина през целия път. На четвъртфиналите той победи No 8 на поставените Бенчич с 6-4 и 7-5, ставайки първият в историята на турнира. Четирите най-добри испански играчки. В други мачове Павлюченкова елиминира Мухова с 2: 0 и се изправя срещу Сабаленка на полуфинала. Наскоро изключителният Сабаленка спечели първия сет с 6-1 и получи подаръка за пенсиониране на Мертенс, когато поведе с 4-0 във втория сет и директно напредна.

tennis training equipment

При двойките при жените носителката на No7 Xu Yifan / Zhang Shuai се съпротивлява само 49 минути, губейки от No2 носителката Kregickova / Sinjakova 1-6, 0-6. Китайската Джинхуа не се представи добре на сингъл при жените. Надявах се, че тези играчи могат да спасят лицето си на двойки при жените. Xu Yifan / Zhang Shuai обаче загубиха с 1-12. Разликата е твърде голяма.

В състезанието за сингъл при мъжете Надал влезе в дебюта си и бързо помете Алкараз с 6-1, 6-2. Последният току-що отпразнува 18-ия си рожден ден в деня на мача. Надал също е негов идол. Завърши с катастрофално поражение, но това също е добър подарък за рождения ден. Вярвам, че този млад мъж с потенциал ще постигне по-голям напредък. Надал ще се изправи срещу победителя между Сина и Поплин в третия кръг.

В други мачове Зверев победи Кей Нишикори с 6-3, 6-2. Медведев загуби първи сет и победи Веркина с 4-6, 6-4, 6-2 при обръщане и спечели първата си победа на клей за този сезон. Откритото първенство на Австралия тъмният кон Карацев елиминира поставения под номер 7 Шварцман с 2-6, 6-4, 6-1 и проби в третия кръг. Като цяло Надал, Медведев и други топ играчи поддържат добро състояние на състезание, докато Откритото първенство на Австралия тъмният кон Карацев става все по-стабилен и може да бъде в състояние да играе ролята на тъмен кон отново в тази станция!

Вземете най-новата цена? Ще отговорим възможно най-бързо (в рамките на 12 часа)