Загуба с дузпи от Хърватия, Бразилия пропуска полуфиналите на Световното първенство

10-12-2022

Първи четвъртфинали на Световното първенство в Катар, Хърватия 5-3 Бразилия.

Двете страни завършиха наравно 1-1 в рамките на 120 минути, Хърватия - 4-2, Бразилия при дузпите и карирано армия се класира за полуфиналите!

В 47-ата минута шансът пред вратата на Бразилия бе решен смело от Ливакович. В 54-ата минута Риса Лисон се насочи право към Неймар в наказателното поле. Последният стреля от малък ъгъл в наказателното поле и бе блокиран от Ливакович с крака. В 66-ата минута Пакета стреля в наказателното поле, а Ливакович отново блокира навреме. В 76-ата минута Неймар получи топката и стреля от наказателното поле, а Ливакович атакува навреме и блокира топката от долната линия.

В 102-ата минута на продълженията Хърватия предприе контраатака и Брозович стреля високо. В 105-ата минута бразилският отбор игра чудесно взаимодействие в предното поле. Неймар се освободи от вратаря и вкара топката. В 116-ата минута Хърватия се хвърли в атака, а влезлият от пейката Петкович получи пас от Оршич в наказателното поле и отбеляза. В рамките на 120 минути двете страни завършиха наравно 1-1.

При дузпите Родриго от бразилския тим бе спасен от Ливакович, а Маркиньос нацели гредата и изскочи. В крайна сметка Хърватия победи Бразилия с 4-2 при изпълнението на дузпи и карирано армия се класира за полуфиналите.

Вземете най-новата цена? Ще отговорим възможно най-бързо (в рамките на 12 часа)