Двамата основни играчи на Франция се сбогуваха наранени. Кристиано Роналдо отново въвежда бурята

26-10-2022

Световното първенство в Катар през 2022 г. ще започне през ноември, а основните фаворити на първенството също наближават финалния етап на проверка на състава. Правейки равносметка на изминалата седмица, ви представяме нашите международни наблюдения върху най-добрите отбори от изминалата седмица.

Бразилия:

Алисон (Ливърпул)

След победната асистенция срещу Манчестър Сити в последния кръг, Алисон отново се превърна в абсолютния герой на победата на Ливърпул. В мача от лигата в средата на седмицата срещу Уест Хям, Алисон запази преднината на Ливърпул. В 43-ата минута Джо Гомес ритна Боуен в наказателното поле и реферът отсъди наказателен удар. Но Алисон прецени правилно посоката на дузпата на Боуен и спаси дузпата със страничен удар, предотвратявайки Уест Хем да изравни резултата.

Каземиро (Манчестър Юнайтед)

В мача от лигата през уикенда срещу Челси, Каземиро отбеляза обратен гол за Манчестър Юнайтед. В 4-ата минута на добавеното време на второто полувреме Люк Шоу центрира отляво от 45 градуса, а Каземиро отбеляза с глава към вратата. Вратарят на Челси Кепа се нахвърли, но не успя да предотврати падането на топката, а накрая удари левия стълб и се отби във вратата. Манчестър Юнайтед изравни 1:1 в последния момент.

Винисиус (Реал Мадрид)

В мача от лигата през уикенда срещу Севиля Винисиус направи две асистенции. В 5-ата минута Винисиус нахлу отляво и навлезе в наказателното поле. След като завъртя ъгъла, той центрира и центрира, за да помогне на Модрич лесно да бутне празната врата и отбеляза, Реал Мадрид поведе с 1-0. В 78-ата минута Винисиус се сблъска с възможност да вкара самоотвержено топката, асистира на Васкес да вкара празна врата и помогна на Реал Мадрид да поведе отново с 2-1.

【Франция】

Корица (Челси)

Канте се бори с контузии, след като получи контузия в бедрото срещу Тотнъм през август. На 18 октомври местно време обаче Челси официално обяви, че Канте е претърпял успешна операция и се очаква да отсъства четири месеца. Това също означава, че французите ще пропуснат световното първенство.

Бензема (Реал Мадрид)

Бензема, който току-що беше спечелил Златната топка, нямаше късмет. В мача от първенството в средата на седмицата срещу Елче Бензема отбеляза 2 гола и 1 асистенция и беше обявен за невалиден. В 5-ата минута Винисиус направи пряк пас отляво на дъгата на наказателното поле, Родриго пресече центъра, а Бензема натисна и отбеляза, но Родриго бе свиркан за засада и голът беше невалиден. В 25-ата минута Бензема и Алаба се сблъскаха в стената пред наказателното поле. Последният натисна и отбеляза в наказателното поле, но този път Бензема върна от засада и попадението се оказа невалидно. В 60-ата минута Кроос пусна дълъг пас от халфовата линия отдясно, а Карвахал центрира. Бензема спря топката на гърди и отбеляза, но отново заради засада на Карвахал голът се оказа невалиден. беше до 75-ата минута, когато Бензема отбеляза. Мистър Златната топка и Родриго завършиха сблъсъка със стената, а те бутнаха вратата от долния ляв ъгъл на наказателното поле онлайн и успяха.

Лорис (Тотнъм Хотспър)

В мача от лигата в средата на седмицата срещу Манчестър Юнайтед, въпреки че Тотнъм загуби с 0-2, вратарят Лори игра брилянтно. В мача Лори спаси 3 пъти заплашителния удар на Рашфорд, а броят на спасяванията в целия мач достигна 8. Ако не бяха многократните атаки на Лори, Тотнъм можеше да бъде победен от Манчестър Юнайтед на Олд Трафорд.

Въпреки това, срещу Нюкасъл в мача от лигата през уикенда, Лори стана грешникът на отбора. В 31-ата минута Лори атакува извън наказателното поле за изчистване, но сгреши, сблъска се с противников играч и даде шанс на съперника да шутира на празна врата. В 40-ата минута голям шут на Лори бе пробит директно в собствената му половина, а след това той не успя да спаси удара на Алмирон от малък ъгъл, което доведе до изоставане на Тотнъм с 0-2.

Рабио (Ювентус)

В мача от лигата през уикенда срещу Емполи, Рабио помогна на Ювентус за голяма победа. В 82-ата минута Куадрадо изпълни ъглов удар отляво, а Рабио отбеляза с глава към вратата. Въпреки че вратарят Викарио спаси топката, реферът потвърди, че топката е преминала цялата голлиния и попадението е валидно. В 4-ата минута на добавеното време Ювентус направи пряк пас в средата, а Данило центрира в наказателното поле. Рабио лесно натисна и вкара, заключвайки резултата до 4-0. В рамките на 12 минути Рабио отбеляза два гола. Добро шоу.

Мейн (Милан)

Досега Мейн беше извън терените поради контузия в мача на националния отбор през септември. Треньорът на Милан Пиоли наскоро потвърди, че Мейнян ще бъде контузен до януари следващата година, пропускайки предстоящото Световно първенство. Въпреки това, според публикации в медиите, самият Мейнян се надява да участва на световното първенство. Окончателното решение ще бъде взето от треньорския и медицинския щаб на Франция.

Мбапе (Пари Сен Жермен)

Срещу Аячо в лигата през уикенда Мбапе отбеляза 2 удара и 1 пас. В 23-ата минута халфът на парижани направи кражба, Мбапе получи пас на Меси отляво на наказателното поле и отбеляза с десния крак, откривайки резултата за парижани. В 78-ата минута Мбапе и Меси удариха стената пред наказателното поле. 3 минути по-късно Мбапе взе право подаване на Меси и падна на земята на линията на наказателното поле, за да вкара.

Варан (Манчестър Юнайтед)

В мача от лигата през уикенда срещу Челси Варан напусна мача с контузия. В 58-ата минута Варан се контузи без конфронтация при опит за засечка. След контузията Варан покри лицето си с фланелка и се разплака и беше заменен от Линдельоф. За щастие, според"Новини на отбора", Варан беше диагностициран с контузия на бицепса на бедрената кост след преглед и трябва да отсъства от игра само 3 седмици, все още има надежда да навакса изоставането си от Световната купа.

Гризман (Атлетико Мадрид)

В мача от лигата през уикенда срещу Бетис Гризман отбеляза два гола. В 54-ата минута Гризман изпълни ъглов удар отдясно. Никой не грабна мястото в наказателното поле. Топката се отърка в противниковия защитник и се обърна към далечния край на вратата. Атлетико Мадрид поведе с 1-0. В 71-ата минута Куня наклони гръб към дясната страна на линията на наказателното поле. Гризман натисна с десния крак от малък ъгъл. Топката мина във вратарската врата и влезе в мрежата, давайки преднина на Атлетико с 2:0.

Дембеле (Барселона)

Срещу Атлетик Билбао през уикенда Дембеле отбеляза 1 удар и 3 паса. В 12-ата минута Дембеле отсече далечен удар отдясно и бе спасен. Левандовски получи топката отляво и след това центрира. Дембеле се разписа с глава пред вратата, с което преодоля Барселона. В 17-ата минута Дембеле направи пряк пас отдясно и асистира на Роберто за втория гол на Барселона. В 21-ата минута Дембеле нахлу отдясно и нанесе косо в наказателното поле. Левандовски стреля от воле и отбеляза, давайки аванс на Барселона с 3:0. В 72-ата минута Дембеле взе лекарството по рецепта, а центриране по диагонал отдясно асистира на Феран Торес за гол и Барселона поведе с 4:0.

【Аржентина】

Меси (Пари Сен Жермен)

В мача от лигата през уикенда срещу Аячо Меси допринесе с 1 удар и 2 паса. В 23-ата минута халфът на парижани открадна топката и Меси изпрати скалпел, за да помогне на Мбапе да открие резултата. В 78-ата минута Меси и Мбапе се сблъскаха в стената пред наказателното поле. Те хванаха топката в наказателното поле и прехвърлиха вратаря, след което се натиснаха и вкараха. В 81-ата минута Меси дриблира топката от задното поле за атака от дистанция и прати централна топка пред наказателното поле в средата, за да помогне на Мбапе да спечели нова победа.

Лаутаро Мартинес (Интер Милано)

В мача от лигата през уикенда срещу Фиорентина Лаутаро реализира 2 удара и 1 пас. Само за 2 минути от началото, Лаутаро изпрати фин наклонен тап от дясното ребро, за да помогне на Барера да излезе от безизходицата. В 14-ата минута Лаутаро подмина защитника пред наказателното поле и от воле прати с левия крак в долния десен ъгъл на вратата, давайки преднина на Интер с 2:0. В 74-ата минута Лаутаро нахлу в наказателното поле, за да изпълни дузпа. Той лично изпълни дузпата и помогна на Интер отново да поведе с 3-2.

【Англия】

Белингам (Дортмунд)

В мача за Купата на Германия срещу Хановер в средата на седмицата Белингам дриблира топката в наказателното поле в 70-ата минута, за да създаде наказателен удар. Той лично изпълни дузпата и помогна на Дортмунд с 2:0 да продължи напред. Срещу Щутгарт в мача от лигата през уикенда Белингам отново имаше водеща роля. Във 2-ата минута Суле отдясно на топката от горната част на дъгата в наказателното поле на Белингам, последният центрира топката ниско, а Белингам го последва и вкара, преодолявайки вратата за Дортмунд. В 53-ата минута Дортмунд открадна топката отляво в предното поле. Белингам получи топката и се обърна, вкара гол и стреля от далечния ъгъл на вратата. В 72-ата минута Белингам планира и петия гол за тима. Неговата централна топка пред наказателното поле нахлу в Щутгарт s защита. Гереро пресече центъра и Мукоко лесно отбеляза.

【Германия】

Суле и Мукоко (Дортмунд)

Срещу Щутгарт в лигата през уикенда Суле допринесе с пас. Във 2-ата минута Суле получи топка от Белингам от дясната страна на наказателното поле и пресече центъра, като асистира на последния за преодоляване на вратата. В 12-ата минута Герейро изпълни пряк свободен удар отляво на предното поле, а Суле вкара отпред и направи резултата 2:0.

Мукоко също завърши подаването. В 44-ата минута Мукоко наклони горната част на дъгата в наказателното поле отляво, а Рейна отправи удар от далечния ъгъл на вратата с десния крак и Дортмунд поведе с 3:0. В 72-ата минута Мукоко получи ляво центриране на Герейро и с лекота бутна празна врата пред вратата, за да заключи резултата за 5:0.

【Португалия】

Жота (Ливърпул)

В мача от лигата срещу Манчестър Сити Жота беше изнесен на носилка поради контузия. На 18 октомври местно време треньорът Клоп потвърди пред обществеността, че Йота е получил сериозна контузия на мускула на прасеца и може да пропусне няколко месеца и ще пропусне Световното първенство. Jota също каза в социалните медии:"Такава прекрасна вечер на Анфийлд, но завърши по най-лошия начин за мен. В последния момент една моя мечта беше разбита."

Роналдо (Манчестър Юнайтед)

В двубоя от първенството в средата на седмицата срещу Тотнъм Кристиано Роналдо не игра, но за пореден път попадна във фокуса след мача. В 89-ата минута на мача камерата за предаване засне Роналдо да върви право обратно към тунела на играча.

Белгия Де Бройне (Манчестър Сити)

В мача от лигата през уикенда срещу Брайтън, Де Бройне отбеляза прекрасна световна вълна. В 75-ата минута Бернардо Силва центрира отляво в центъра. Де Бройне спря топката на върха на наказателното поле и коригира далечен удар. Топката премина покрай вратаря и влетя в горния ляв ъгъл на вратата. Резултатът е заключен на 3-1.

Вземете най-новата цена? Ще отговорим възможно най-бързо (в рамките на 12 часа)