Португалия 2-0 Уругвай, 2 поредни победи за продължаване напред с един кръг предсрочно! Би Фей се разписа два пъти, активен бе Роналдо

29-11-2022

В 3 часа сутринта на 29 ноември пекинско време Португалия играе срещу Уругвай в мач от втория кръг на група H на Световното първенство. Перспективата за промоция на Португалия е много добра и ако спечелите, можете да продължите напред преди време. Заслужава да се спомене, че Португалия беше елиминирана от Уругвай на последното Световно първенство. В последния кръг Кристиано Роналдо игра добре. Отборът победи трудно Гана с 3:2 и спечели 3 точки. Уругвай завърши наравно с Южна Корея в първия кръг, а Нунес и Суарес не се възползваха от възможността. В този двубой Суарес беше в готовност, а Кавани си партнираше с Нунес, за да започне мача.

Във 2-ата минута Оливейра се изправи срещу топката и стреля извън основната линия. В 3-ата минута Роналдо заби топката с гърди към наказателното поле, а Карвальо порази вратата и излетя. В 7-ата минута Би Фей пробва далечен удар от външната страна и не успя да постигне долната линия. В 15-ата минута Феликс получи центриране, а вратата бе блокирана от Хименес от дънната линия. В 17-ата минута Роналдо изпълни свободен удар и бе блокиран от долната линия до стената. В 28-ата минута Кансело направи обратен пас, Невеш изби пас към наказателното поле, Роналдо с глава прати топката в средата, а топката бе отнета от вратаря. В 31-ата минута Бентанкур направи един пробив, за да оформи един меч, който беше решен от Диого Коста. В 34-ата минута Феликс удари с топката вратата и бе блокиран от дънната линия. В 39-ата минута Роналдо стреля от малък ъгъл и бе спасен от противниковия вратар. Двете страни нямаха постижения през първото полувреме, а резултатът бе 0:0. Португалия има 70% от степента на притежание на топката, но не може да отбележи.

Отново смениха страните, за да се бият, в 52-ата минута на втората част Феликс пропусна гол. Валверде пусна пас към наказателното поле, но Коста го отне. В 54-ата минута Португалия направи многократно подаване, Б Фей избра пас в наказателното поле, Роналдо скочи високо пред вратата, за да се бори за върха, топката влезе в мрежата, 1-0, Португалия взе водя. ФИФА официално отбеляза гола на Роналдо в началото, но по-късно го промени на гол на Би Фей.

В 71-ата минута Кавани и Нунес бяха заменени, а Суарес и Гомес влязоха от пейката. В 74-ата минута Гомес с гневен удар нацели гредата! В 77-ата минута Уругвай изпълни свободен удар, а Суарес не уцели основната линия с левия крак. В 78-ата минута Гомес центрира, а Коста отне топката. В 81-ата минута Роналдо бе сменен. В 89-ата минута Би Фей отправи нисък удар, а Хименес фаулира топката с ръка при плъзгане. Реферът пусна ВАР и потвърди дузпата! В 93-ата минута Би Фее изпълни дузпа и отбеляза стабилен удар за 2-0! Португалия увеличи предимството си и оттогава двете страни не пренаписаха резултата. В крайна сметка Португалия спечели с 2-0 и напредна с един кръг пред своята серия от 2 победи.

Вземете най-новата цена? Ще отговорим възможно най-бързо (в рамките на 12 часа)