Голът на Неймар изважда Бразилия от Южна Корея с 4-1 и се класира за четвъртфиналите

06-12-2022

В ранната сутрин на 6 декември, пекинско време, 1/8-финалите на Световната купа между Бразилия и Южна Корея започнаха на стадион Катар 974. В резултат бразилският отбор вкара 4 гола през първото полувреме и накрая победи тима на Южна Корея с 4-1, като лесно се класира в топ 8. В следващия мач те ще се състезават с Хърватия за място в полуфинала финали.

В този мач Неймар, който беше контузен в първия кръг, и основният ляв бек Данило се завърнаха от контузия, докато топ звездата на южнокорейския отбор Сун Синмин продължи да играе с маска. В резултат само на 6 минути игра бразилският тим отбеляза гол. Неймар прехвърли топката към задна точка в средата, а непокритият Винисиус вкара топката. Четири минути по-късно Женг Йоронг ритна Ричарлисон в наказателното поле, Бразилия спечели дузпа, а Неймар вкара първия си гол на това Световно първенство, пренаписвайки резултата на 2-0. Този гол също увеличи общия брой лични голове на Неймар на Световното първенство до 7, на второ място след Роналдо, Меси, Мбапе и Мюлер сред активните играчи.

Головете на бразилския отбор не спират. В 29-ата минута Ришали бутна вратата и вкара третия си гол на този Мондиал. В 36-ата минута Пакета стреля от воле и отбеляза, пренаписвайки резултата на 4:0. Изоставащият отбор на Южна Корея не се предаде. В 75-ата минута Бай Шенгао, който влезе от резервната скамейка, разигра чудесна световна вълна извън наказателното поле, превръщайки резултата в 1-4.

В крайна сметка бразилският отбор победи отбора на Южна Корея с 4-1 и успешно напредна до топ 8. След мача бразилските играчи колективно издигнаха банер в подкрепа на"крал на топката"Пеле на стадиона. В момента здравето на Бейли се влошава и той е хоспитализиран за лечение. Бразилските играчи се надяват да използват този метод, за да се молят за него и да му пожелаят бързо възстановяване.

Вземете най-новата цена? Ще отговорим възможно най-бързо (в рамките на 12 часа)